33welc fin513

Σας καλωσορίζουμε στον νέο ανανεωμένο ιστότοπο του σχολείου μας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Φιλοδοξούμε ο ιστότοπος αυτός να αποτελέσει ένα βήμα ενημέρωσης, διαλόγου και επικοινωνίας μεταξύ εκπαιδευτικών, μαθητών και γονέων του σχολείου μας.

Στην κατηγορία Το σχολείο μας μπορείτε να πληροφορηθείτε για το ιστορικό και τις εγκαταστάσεις του σχολείου μας, για το διδακτικό προσωπικό, το ωράριο λειτουργίας, το ωρολόγιο πρόγραμμα και τον προγραμματισμό με τις ώρες επίσκεψης για την ενημέρωση των γονέων καθώς και για θέματα του συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Στην κατηγορία Δραστηριότητες παρουσιάζονται πληροφορίες για τις εκπαιδευτικές εκδρομές ? επισκέψεις, τις εορταστικές εκδηλώσεις, τα εκπαιδευτικά προγράμματα και τις λοιπές δράσεις του σχολείου μας.

Στην κατηγορία Ανακοινώσεις αναρτώνται τα νέα και οι ανακοινώσεις μας και στην κατηγορία Έντυπα διατίθενται σε ηλεκτρονική μορφή χρήσιμα έντυπα για εκπαιδευτικούς και γονείς.

Στην ιστοσελίδα μας μπορείτε να βρείτε εργασίες των μαθητών μας, ενώ υπάρχουν επίσης χρήσιμοι σύνδεσμοι με σελίδες όπου μπορείτε να βρείτε εκπαιδευτικό υλικό, καθώς και σύνδεσμοι με εκπαιδευτικούς φορείς και με προτεινόμενους ιστότοπους.

Περιμένουμε τα άρθρα σας, τα σχόλιά σας και τις παρατηρήσεις σας τα οποία μπορείτε να μας στέλνετε μέσω της φόρμας επικοινωνίας.

Καλή πλοήγηση!!